Stížnost posluchačky ohledně působení hudebního redaktora J. Černého v ČRo (duben 2019)

c2f2aba572c974a5a9a41c3d6bcfc9db.png

Projednáno na veřejné schůzi Rady Českého rozhlasu 24. 4. 2019.

Text stížnosti

Vážená rado dobrý den,

protože máte zítra své pravidelné zasedání, věřím tomu, že projednáte lži a pomluvy mluvčího případně i ředitele veřejného Českého rozhlasu ohledně pana Černého a adekvátně se zasadíte o zveřejnění patřičných informací.

Český rozhlas vždy měl své "Bardy" a je velmi smutné, že o nich rozhodují tací, jací rozhodují. Možná by byl "zajímavý" odchod např. pana Svěceného.

Vaše posluchačka

Vyjádření Rady ČRo

Vážená paní posluchačko,

děkuji Vám jménem Rady Českého rozhlasu za Váš zájem o vysílání rozhlasu veřejné služby a omlouvám se, že Vám odpovídám až nyní.

Toto zpoždění mělo racionální příčinu. Poté, co jsme na lednovém veřejném zasedání Rady Českého rozhlasu vznesli dotaz na záležitosti kolem ukončení spolupráce s hudebním publicistou Jiřím Černým, jsme byli vedením Českého rozhlasu ujištěni, že s tímto letitým externím spolupracovníkem bude zahájeno další kolo jednání s cílem dosáhnout dohody o nové formě spolupráce.

Následně jsme byli informováni, že pan Jiří Černý přijal nabídku podílet se jednou měsíčně na pravidelném každotýdenním cyklu stanice Vltava, který bude vysílán v nedělním podvečerním/večerním čase.

Proto Vám nyní tuto skutečnosti sdělujeme a věříme, že budete i nový projekt Jiřího Černého sledovat.

S úctou,

Jiří Vejvoda,
místopředseda Rady Českého rozhlasu