Stížnost posluchačky ohledně působení hudebního redaktora J. Černého v ČRo (duben 2019)

Projednáno na veřejné schůzi Rady Českého rozhlasu 24. 4. 2019.

Text stížnosti

Vážená rado dobrý den,

protože máte zítra své pravidelné zasedání, věřím tomu, že projednáte lži a pomluvy mluvčího případně i ředitele veřejného Českého rozhlasu ohledně pana Černého a adekvátně se zasadíte o zveřejnění patřičných informací.

Český rozhlas vždy měl své "Bardy" a je velmi smutné, že o nich rozhodují tací, jací rozhodují. Možná by byl "zajímavý" odchod např. pana Svěceného.

Vaše posluchačka

Vyjádření Rady ČRo

Vážená paní posluchačko,

děkuji Vám jménem Rady Českého rozhlasu za Váš zájem o vysílání rozhlasu veřejné služby a omlouvám se, že Vám odpovídám až nyní.

Toto zpoždění mělo racionální příčinu. Poté, co jsme na lednovém veřejném zasedání Rady Českého rozhlasu vznesli dotaz na záležitosti kolem ukončení spolupráce s hudebním publicistou Jiřím Černým, jsme byli vedením Českého rozhlasu ujištěni, že s tímto letitým externím spolupracovníkem bude zahájeno další kolo jednání s cílem dosáhnout dohody o nové formě spolupráce.

Následně jsme byli informováni, že pan Jiří Černý přijal nabídku podílet se jednou měsíčně na pravidelném každotýdenním cyklu stanice Vltava, který bude vysílán v nedělním podvečerním/večerním čase.

Proto Vám nyní tuto skutečnosti sdělujeme a věříme, že budete i nový projekt Jiřího Černého sledovat.

S úctou,

Jiří Vejvoda,
místopředseda Rady Českého rozhlasu