Stížnost posluchače ohledně pokrytí ČRo signálem DAB+ (srpen 2025)
Projednáno na veřejné schůzi Rady Českého rozhlasu 27. 8. 2025.
Stížnost posluchače
Dobrý den
Nelíbí se mě, jak nehospodárně hospodaří pan ředitel CRo.
Např. soukromá rádia vysílají celoplošně v Dab+, ale Český rozhlas ne.
Když jsem v Praze, rád bych si naladil stanice v Dab+ Český rozhlas Vysočina a Brno.
A CRo Střední Čechy žádné dechovky nevysílá.
A když jsem na Vysočině, rád bych si naladil stanici Český rozhlas České Budějovice. Vím, že je zde stanice ČRo Praha, ale ta se vůbec nedá poslouchat. A dechovky zde nejsou.
Když teď došlo k navýšení poplatků by mohl nabídnout ČRo tato pokrytí.
A proč např. mě zajímá ČRo České Budějovice. Mezi 11-13 hodinou zde vysílají Dechovky. A mezi 17-19 vysílá Vysočina a Brno dechovky.
Děkuji
S pozdravem
Váš posluchač
Vyjádření Rady ČRo
Vážený pane posluchači,
děkujeme za zájem o vysílání České rozhlasu i za připomínku, která z Vašeho pohledu nepostrádá jistou logiku. Nicméně strategie i možnosti Českého rozhlasu, jak vyplývá z přiloženého vysvětlení, které si Rada ČRo nechala vypracovat vedením Českého rozhlasu a příslušnými specialisty, Váš požadavek neumožňuje naplnit. Pokrytí DAB+ u Českého rozhlasu je mimořádně vysoké v případě celoplošných stanic, nicméně regionální rozhlasové stanice jsou (což vyplývá ze zákona) primárně určené pro obyvatele konkrétního geografického a správního území. Vysílání těchto stanic však lze poslouchat prostřednictvím webových stránek Českého rozhlasu.
Za Radu ČRo
Ondřej Matouš
předseda Rady ČRo
Vyjádření vedení ČRo