Reakce šéfredaktora týdeníku Respekt na dopis Rady ČRo

14. listopad 2019

Zveřejňujeme níže odpověď pana E. Taberyho na dopis Rady ČRo, ve kterém se Rada důrazně ohradila proti lživým tvrzením redaktorky I. Svobodové v článku týdeníku Respekt z 27. října 2019.

Rada žádala otisknutí svojí reakce, což bylo panem šéfredaktorem odmítnuto, s vysvětlením v jeho dopise zde:

 

Vážená paní předsedkyně,

děkuji moc za dopis. Nebudu používat Vaši formu komunikace, byť by se také řada silných slov nabízela. Nicméně, Váš dopis se skládá z Vašich pocitů, které mě upřímně řečeno nemusejí zajímat, a pak nepřesných tvrzení. 

Píšete: “Odmítám naprosto a důrazně tvrzení redaktorky, že s radními na zadávání témat odborných analýz vysílání Českého rozhlasu, které jsou určeny pro Radu ČRo, spolupracuje účelově generální ředitel Českého rozhlasu.” 

Tuto větu nemohu otisknout, protože bych se dopustil toho, co píšete v závěru svého dopisu, tedy nehorázné lži. Mohla byste mi uvést příklad, kde to redaktorka “tvrdí”. Pasáž, kde se o těch analýzách píše, zní:  "Na tom by nebylo nic divného, kdyby v rozhlase už nějaký čas nepanovalo přesvědčení, že právě skrze analýzy si generální ředitel hledá bič na kritické redaktory a radní v tom s ním spolupracují."

Není to tedy tvrzení kolegyně, jasně tam píše, že takhle to vnímají redaktoři, se kterými mluvila. 

Pokud jsme chybovali někde jinde, prosím, abyste měl upozornila, rád budu sám čtenáře informovat.

S úctou,

Erik Tabery

autor: Rada Českého rozhlasu
Spustit audio