Posluchač Petr Kašpar (červenec 2014)

30. červenec 2014

Projednáno na veřejné schůzi Rady Českého rozhlasu 30. 7. 2014

Text e-mailové stížnosti

Vážená Rado Čro.

Dovolte,abych vyjádřil svůj nesouhlas s koncepcí Regiony 2014 uplatňované současným vedením Čro.Původně jsem chtěl vše popsat sám,ale opakoval bych se.Po přečtení stížností posluchačů na stránkách Rady Čro vyjadřuji podporu,prostě souhlasím s vyjádřením,se stížností pana Řeháčka,za mne pro dnešní podobu vysílání velký palec dolů.Přeladil jsem,pokud nenastanou personální změny ve vedení Čro,odklon od současné koncepce regionalního vysílání se změna,asi nedá čekat.Za mne,tj.velký krok zpátky o mnoho let.Těším se snad na lepší věci příšti,nepřestávám věřit a doufat.

S pozdravem dříve věrný posluchač Čro Pardubice Petr Kašpar

Odpověď Rady ČRo

Vážený pane Kašpare,

jménem Rady Českého rozhlasu tímto odpovídám na Vaši stížnost ze 24. 5. 2014.

Rada ČRo si vyžádala prostřednictvím generálního ředitele Českého rozhlasu vyjádření ze strany ČRo. Poskytl je Jan Menger, náměstek generálního ředitele ČRo pro regionální vysílání.
Rada Českého rozhlasu toto vyjádření na své veřejné schůzi dne 30. července 2014 vzala na vědomí. Text připojujeme v příloze. Podle našeho mínění obsahuje vyjádření náměstka J. Mengera důležitá fakta.

Rada ČRo pečlivě sleduje probíhající rozsáhlé změny Českého rozhlasu a bude se i v budoucnosti věnovat také tomu, jak nynější reformy ovlivnily regionální stanice ČRo, včetně ČRo Pardubice.

Vážený pane Kašpare, děkujeme Vám za Váš zájem o Český rozhlas i za to, že jste se věnoval poskytnutí zpětné vazby k jeho práci. Rada ČRo ovšem nemůže být ve své odpovědi detailnější, jelikož Vaše psaní obsahovalo jen velice všeobecné hodnocení.

Věříme, že i navzdory své nespokojenosti, kterou jste vyjádřil ve své stížnosti, si můžete ve velmi široké programové nabídce Českého rozhlasu vybrat další stanice nebo jednotlivé pořady ČRo, které Vás zaujmou.

S pozdravem

Doc. PhDr. Michal Stehlík, Ph.D.
předseda Rady ČRo

Odpověď za Český rozhlas
viz. přiložený dokument

Spustit audio