Schůzka vedení Rady ČRo s ministrem kultury (4. května 2026)

11. květen 2026

V pondělí 4. května 2026 proběhlo jednání předsedy a místopředsedy Rady Českého rozhlasu s ministrem kultury Oto Klempířem, které se neslo ve velmi korektním a konstruktivním duchu.

Předmětem schůzky nebyla otázka financování médií veřejné služby, ale především projednání zásadních témat souvisejících s postavením, fungováním a činností Rady Českého rozhlasu ve vztahu k navrhovaným legislativním změnám.

V průběhu jednání došlo k vzájemnému vyjasnění stanovisek a pan ministr opakovaně ujistil, že cílem připravované legislativy není ohrozit nezávislost médií veřejné služby. Současně nám bylo přislíbeno, že připomínky a podněty Rady Českého rozhlasu budou zohledněny při finalizaci materiálu po ukončení připomínkového řízení.

Mgr. Ondřej Matouš
předseda Rady Českého rozhlasu

autor: Rada Českého rozhlasu
Spustit audio